Naše nabídka

NAŠE NABÍDKA

Cvičení v Centru je určeno pro malé skupiny, 5–10 osob, aby mohl být zajištěn individuální přístup a korekce cviků. V lekcích je věnován prostor pro nácviku správného držení těla a vytváření zdravých pohybových stereotypů.

 

Břicho, pánevní dno a chodidlo

Tato lekce je určena všem, kteří chtějí poradit se zdravým posilováním břišních svalů, při němž si nebudou ničit páteř a zároveň zpevní svaly pánevního dna. Jednotlivé cviky jsou podrobně vysvětlovány a korigovány, aby bylo zajištěno jejich správné provedení. Cílem je udržet tělo v kondici a předcházet zdravotním problémům, které by mohly povolené svaly zapříčinit, například inkontinenci.
Část lekce je věnována správné funkci chodidla, cvikům na podporu funkční klenby nohy a režimovým opatřením pro každý den. Jednotlivá hodina 150 Kč, vstupenka na 10 lekcí  1.300 Kč.

 

SM Systém - skupinové lekce

Lekce podle unikátní metody MUDr. Richarda Smíška. Metoda nabízí možnost řešení bolestí zad, skolióz a výhřezů meziobratlových plotének bez operace. Lekce nejsou vedeny jako výuka cviků SM Systém, pouze drobná korekce pohybů, jsou tedy určeny pro osoby, které znají principy cvičení a ovládají základní řadu cviků. Cena lekce : 150 Kč

 

Jóga

Jóga není o tom, abychom uměli stát na hlavě, ale o tom, abychom v ní našli to, co sami hledáme. Slovo jóga znamená dosl. spojení, sjednocení, rovnováhu a vyváženost. Je známé po celém světě a užívá se v mnoha významech.
Jóga je považována za jedno z nejstarších cvičení na světě. Její popularita v poslední době stále roste a s jógou si můžete zlepšit nejen svůj fyzický stav, ale i psychický stav.
Jógové hodiny jsou zaměřeny na práci s fyzickým tělem ve formě nácviku ásan, při kterých dochází k posílení a protažení svalů. Tyto jednotlivé ásany působí příznivě na jednotlivé vnitřní orgány, proto je také jóga využívána při léčbě nebo jako prevence při onemocnění vnitřních orgánů (dechové, oběhové, trávící, vylučovací, hormonální poruchy aj.)
Součástí hodiny jógy jsou průpravná cvičení, která vedou k postupnému rozhýbávání, zpevňování, posilování a uvolňování fyzického těla. Zároveň dochází ke koncentraci a vnímání svého těla při pohybu. Důležitou součástí hodin je i nácvik různých typů dechových technik. Právě důraz na dech odlišuje jógu od ostatních druhů cvičení. Propojením fyzické práce těla a dechu dochází ke zklidnění mysli a psychického napětí a stresu. Jóga může být vnímána jako cesta k vlastním zkušenostem, zážitkům a sebeobjevování. Často bývá prostředkem ke změně.
Na cestě jógy je zapotřebí především pravidelnosti, hodně trpělivosti, nenásilnosti sám k sobě a motivace k překonání všech případných překážek. Jednotlivá hodina jogy a dynamické jogy 100 Kč, joga s meditací lekce 1,5 hodiny 120 Kč.

 

Pilates

Cílem tohoto cvičení je nácvik pohybu, který vychází ze silného a pevného středu těla, důraz je kladen na zpevnění hlubokých břišních svalů. Při dodržení principů Pilates (koncentrace, pevný střed těla, dýchání, kontrola pohybů, plynulost cviků) se jedná o velmi efektivní cvičení., které zpevní a vytvaruje tělo a odstraňuje svalovou nerovnováhu.
Jednotlivá hodina 150 Kč, vstupenka na 10 lekcí 1.300 Kč

 

Masáže a manuální lymfodrenáž

Nabízíme sportovní a relaxační masáže, manuální lymfodrenáž v Lékařském domě na Husově náměstí, v přízemí - vchod Česká spořitelna
Lymfatická masáž 1 kúra cca 60 minut 650 Kč, klasická celková masáž cca 120 minut 1300 Kč, záda a šíje cca 40 minut 450 Kč. Kontakt pro objednání: tel. 731 809 049.

 

Individuální lekce SM Systém – řešení pro bolesti zad a pohybového aparátu

Individuální lekce SM Systém – spirální stabilizace páteře zahrnuje  masáž v závěsném systému na lehátku, cílenou na uvolnění svalového napětí  a výuku pohybů na vyrovnání svalové nerovnováhy, která způsobuje bolesti (prevence a řešení problémů s páteří prodle unikátní metody MUDr. Richarda Smíška, je vhodná pro všechny věkové kategorie, nabízí možnost řešení bolestí zad, výhřezů plotének a skolióz bez operací) v Lékařském domě na Husově náměstí, 3. patro, číslo dveří 306. Konzultace 60 minut 800 Kč. Kontakt pro objednání: tel. 602 162 248.

 

Relaxační šití a relaxační kreslení

Pro naši kondici a zdraví je důležitá nejen tělesná pohybová aktivita ale také další činnosti, které nám přinášejí radost, nové dovednosti i nové přátele. Proto jsme rozšířili naši činnost také o výtvarné a tvořivé aktivity.
Bude pro nás potěšením přivítat Vás také ve skupinkách RELAXAČNÍ ŠITÍ nebo RELAXAČNÍ KRESLENÍ . Mohou se do nich přihlásit začátečníci , ale i ti, kteří už nějaké zkušenosti, mohou se zapojit děti i dospělí.
Skupinky se scházejí 2 x za měsíc, KRESLENÍ v sobotu v 9.00 hod , ŠITÍ v pátek v 16.00
kontakt pro další informace a přihlášení : 739 471 067

KONTAKT

Centrum zdravého tělocviku
Ottova ulice 155
269 01 Rakovník

tel. : 731 809 049
email: info@zdravotnitelocvik.cz

NAPIŠTE NÁM!