Naše nabídka

NAŠE NABÍDKA

Cvičení v Centru je určeno pro malé skupiny, 5–10 osob, aby mohl být zajištěn individuální přístup a korekce cviků. V lekcích je věnován prostor pro nácviku správného držení těla a vytváření zdravých pohybových stereotypů.

 

1. Břicho, pánevní dno a chodidlo

Tato lekce je určena všem, kteří chtějí poradit se zdravým posilováním břišních svalů, při němž si nebudou ničit páteř a zároveň zpevní svaly pánevního dna. Jednotlivé cviky jsou podrobně vysvětlovány a korigovány, aby bylo zajištěno jejich správné provedení. Cílem je udržet tělo v kondici a předcházet zdravotním problémům, které by mohly povolené svaly zapříčinit, například inkontinenci.
Část lekce je věnována správné funkci chodidla, cvikům na podporu funkční klenby nohy a režimovým opatřením pro každý den. Jednotlivá hodina 80 Kč, vstupenka na 10 lekcí  600 Kč.

 

2. SM systém

Lekce podle unikátní metody MUDr. Richarda Smíška. Metoda nabízí možnost řešení bolestí zad, skolióz a výhřezů meziobratlových plotének bez operace. Lekce nejsou vedeny jako výuka cviků SM systém, pouze drobná korekce pohybů, jsou tedy určeny pro osoby, které znají principy cvičení a ovládají základní řadu cviků. Cena lekce : 100 Kč

 

3. Zpevňování těla

Cvičení, ale i doporučené cviky „na doma“. Lekce jsou zaměřeny zejména na problémové partie těla, které mají tendenci ochabovat – paže, břicho, hýždě (povolené břicho a hýždě mohou být hlavní příčinou bolestí zad). Cvičí se s využitím drobného cvičebního náčiní – overbally, therabandy, posilovací gumičky, ale i s vlastní vahou těla. Tyto lekce nabízíme také intenzivní formou, při níž se mezi náčiním využívají také malé činky (0,5–1 kg). Cena lekce : 100 Kč

 

4. ART – aerobně resistentní trénink

Intenzivní cvičební jednotka , po úvodním rozcvičení se střídají v krátkých intervalech aerobní a posilovací bloky. Při cvičení  se využívá drobné cvičební náčiní – overbally, therabandy, posilovací gumičky, ale i s vlastní váha těla. Cena lekce : 100 Kč

 

5. Jóga

Jóga není o tom, abychom uměli stát na hlavě, ale o tom, abychom v ní našli to, co sami hledáme. Slovo jóga znamená dosl. spojení, sjednocení, rovnováhu a vyváženost. Je známé po celém světě a užívá se v mnoha významech.
Jóga je považována za jedno z nejstarších cvičení na světě. Její popularita v poslední době stále roste a s jógou si můžete zlepšit nejen svůj fyzický stav, ale i psychický stav.
Jógové hodiny jsou zaměřeny na práci s fyzickým tělem ve formě nácviku ásan, při kterých dochází k posílení a protažení svalů. Tyto jednotlivé ásany působí příznivě na jednotlivé vnitřní orgány, proto je také jóga využívána při léčbě nebo jako prevence při onemocnění vnitřních orgánů (dechové, oběhové, trávící, vylučovací, hormonální poruchy aj.)
Součástí hodiny jógy jsou průpravná cvičení, která vedou k postupnému rozhýbávání, zpevňování, posilování a uvolňování fyzického těla. Zároveň dochází ke koncentraci a vnímání svého těla při pohybu. Důležitou součástí hodin je i nácvik různých typů dechových technik. Právě důraz na dech odlišuje jógu od ostatních druhů cvičení. Propojením fyzické práce těla a dechu dochází ke zklidnění mysli a psychického napětí a stresu. Jóga může být vnímána jako cesta k vlastním zkušenostem, zážitkům a sebeobjevování. Často bývá prostředkem ke změně.
Na cestě jógy je zapotřebí především pravidelnosti, hodně trpělivosti, nenásilnosti sám k sobě a motivace k překonání všech případných překážek. Jednotlivá hodina jogy a dynamické jogy 80 Kč, vstupenka na 10 lekcí 800 Kč, joga s meditací lekce 1,5 hodiny 100 Kč, vstupenka na 10 lekcí  1.000 Kč.

 

6. Port de bras

Pro většinu lidí možná cizí název, jedná se o výraz z baletu, který lze přeložit jako „vedení paží“. Není se třeba ale obávat žádného baletního tréninku. Jedná se o lekci která probíhá ve velmi pomalém tempu, není k ní potřeba žádná předchozí průprava, pohyby jsou plynulé a každý kdo přijde je zvládne cvičit nápodobou. Důraz je kladen na správné držení těla a výchozí pozice, cvičí se na boso. Zpočátku port de bras vypadá pouze jako plynulé a ladné pohyby na příjemnou hudbu, postupem doby, jakmile se zvládne podstatu pohybů, tak se projeví, že se jedná hlavně o protažení a rovnováhu (strečink a balance) a tím i zpevnění hluboko uloženého svalstva, které je stěžejní pro držení těla.
Každý si cvičí podle svých možností a rozsahu pohybu tak, aby se cítil v lekci spokojeně a příjemně. Jednotlivá hodina 100 Kč.

 

7. Kalanetika

Cílem je zpevnění a formování postavy, většinou se cvičí bez náčiní, ve statických polohách, pohyby se prováději v malém rozsahu a postupně se zvyšujícím počtu opakování,velmi důležitá je správná výchozí pozice pro každý cvik. Cviky jsou jednoduché, „obyčejné“, ale při pravidelném cvičení velmi účinné.

Jednotlivá hodina 100 Kč, vstupenka na 10 lekcí 800 Kč.

 

8. Fitjazz

Cvičení, které  je inspirované jazzovým tancem, cvičební jednotka obsahuje navíc posilovací cviky a strečink. Jedná se o relativně nový styl cvičení. Zakladatelka fitjazzu  Helena PEEROVÁ o něm říká, že  cílem fitjazzu radost z pohybu a tance, příjemným doplňkem jsou celkové zlepšení kondice a tvarování postavy. Je určen široké veřejnosti, protože je jednoduchý a jednotlivé kroky jsou snadno naučitelné.

Fitjazz je vhodný i pro úplné začátečníky a jeho  velkým přínosem je navíc zdravé cvičení pro chodidla a podpora funkční nožní klenby.

Jednotlivá hodina 100 Kč, vstupenka na 10 lekcí 800 Kč.

 

9. Pilates

Cílem tohoto cvičení je nácvik pohybu, který vychází ze silného a pevného středu těla, důraz je kladen na zpevnění hlubokých břišních svalů. Při dodržení principů Pilates (koncentrace, pevný střed těla, dýchání, kontrola pohybů, plynulost cviků) se jedná o velmi efektivní cvičení., které zpevní a vytvaruje tělo a odstraňuje svalovou nerovnováhu.
Jednotlivá hodina 100 Kč, časově neomezená vstupenka na 10 lekcí 800 Kč

 

10. Masáže a manuální lymfodrenáž

Nabízíme sportovní a relaxační masáže, manuální lymfodrenáž v Lékařském domě na Husově náměstí, 3. patro, číslo dveří 306.
Lymfatická masáž 1 kúra cca 60 minut 600 Kč, klasická celková masáž cca 120 minut 1200 Kč, záda a šíje cca 40 minut 400 Kč. Kontakt pro objednání: tel. 731 809 049.

 

11. Individuální poradenství SM systém – řešení pro bolesti zad a pohybového aparátu

Individuální lekce SM systém – spirální stabilizace páteře zahrnuje  masáž v závěsném systému na lehátku, cílenou na uvolnění svalového napětí  a výuku pohybů na vyrovnání svalové nerovnováhy, která způsobuje bolesti (prevence a řešení problémů s páteří prodle unikátní metody MUDr. Richarda Smíška, je vhodná pro všechny věkové kategorie, nabízí možnost řešení bolestí zad, výhřezů plotének a skolióz bez operací) v Lékařském domě na Husově náměstí, 3. patro, číslo dveří 306. Kozulzace 60 minut 700 Kč. Kontakt pro objednání: tel. 602 162 248.

KONTAKT

Centrum zdravého tělocviku
Ottova ulice 155
269 01 Rakovník

tel. : 731 809 049
email: info@zdravotnitelocvik.cz

NAPIŠTE NÁM!